9 Декември, 2016 09:08, обновена 9 Декември, 2016 09:25 783 0

• лига европа-
  • беер шева

Англичаните направиха 1:1 с израелския тим и изхвърчаха от надпреварата

Апоел изхвърли Саутхямптън от Лига Европа - 1

Английският Саутхямптън приключи безславно участието си в Лига Европа, отпадайки от надпреварата след равенство 1:1 с Апоел (Беер Шева) в последния си мач от група “К”.

Домакините владееха инициативата през по-голямата част от двубоя, но така и не успяха да материализират преднината си и бяха наказани в 79-ата минута, когато Маор Бар Бузагло откри за гостите. В самия край на мача Саутхямптън изравни, но това не бе достатъчно.

"Светците" трябваше да победят или да направят нулево равенство с израелския тим, за да задържат второто място в групата, но голът на чужд терен даде предимство на Апоел. И двата отбора завършват групата с по осем точки, но според правилника на УЕФА в подобни случаи на равен показател се гледат преките двубои по между им. В Израел двубоят завърши 0:0.