• узунов

Двата тима завършиха при резултат 1:1

Берое и Локо Горна Оряховица разделиха точките - 1
Снимка: БТА

Берое и Локомотив (Горна Оряховица) направиха 1:1 в среща от 19-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха слаб мач в Стара Загора, като освен двата гола, които паднаха в рамките на 11 минути през втората част, двубоят няма да се запомни с кой знае какви други футболни достойнства.

През първото полувреме двата тима предложиха слаба продукция и почти не създадоха голови ситуации.

В 11-ата минута Бен Отман от гостите шутира, но топката попадна в ръцете на Благой Макенджиев. Последва положение за Берое, но удар на Карлос Охене не затрудни Николай Банков.

До почивката Радослав Кирилов и Жуниор Мпапуку също пробваха късмета си с удари от дистанция, които обаче бяха твърде неточни.

През второто полувреме ситуацията на терена се промени. Играчите на двата тима започнаха да действа по смело в предни позиции и головите положение зачестиха.

Така се стигна до 64-ата минута, когато резервата Давид Манга изведе домакините напред в резултата. Той шутира от дистанция с левия крак, пращайки топката в далечния ъгъл на вратата на Банков.

Единадесет минути по-късно Локомотив изравни. Появилият в средата на второто полувреме Владислав Узунов стреля от около 25 метра и прониза Макенджиев.

До края старозагорци опитаха да наложат натиск, но така и не стигнаха до победно попадение.

Със спечелената точка Берое събра в актива си 23. Новаците в шампионата пък имат 18 пункта на сметката си и към момента заемат 12-о място в таблицата.