14 Януари, 2017 20:32, обновена 18 Януари, 2017 15:02 698 0

Започна Купата на африканските нации, Обамеянг се разписа първи

• габон-
  • гвинея-бисау

Габон и Гвинея-Бисау откриха надпреварата на "черния континент" с равенство 1:1

Започна Купата на африканските нации, Обамеянг се разписа първи - 1

Голямата звезда нa Борусия (Дортмунд) Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза първия гол на Купата на африканските нации за 2017-а, чието начало бе дадено днес.

Въпреки попадението на най-добрия си играч обаче домакините от Габон разочароваха феновете си, завършвайки при резултат 1:1 с аутсайдера Гвинея-Бисау. За Гвинея цял мач изигра бившият футболист на ЦСКА Тони Силва.

Най-доброто положение преди почивката се откри пред Тони Силва, който овладя на гърди в наказателното поле, но ударът му от воле не сполучи и топката мина покрай вратата. В 52-ата минута трибуните в габонската столица Либървил ликуваха, тъй като Обамеянг вкара за 1:0. Домакините предвкусваха успеха, но в даденото от съдията продължение Жуари Соареш вкара с глава за 1:1.