Багата: Няма да ходя в UFC

Българинът подписал нов договор с настоящата си компания

Публикувана: 20 Март, 2017 14:57
2 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1551

Благой Иванов-Багата записа най-голямата победа в своята ММА кариера и защити за четвърти път титлата на Световните бойни серии в тежка категория. 30-годишният българин размаза ветерана Шон Джордан-Дивака (САЩ) само за 1:43 минути. Двамата се срещнаха в основния мач на силна галавечер във Верона (САЩ). Специалистите очакваха много здрав бой, но прогнозираният сценарий не се осъществи.

Това беше 15-ата победа (6 с нокаут и 6 със събмишън) за българския шампион. Багата има само една загуба от Александър Волков през 2014 г. Оттогава българинът е в серия от четири поредни успеха. Шон Джордън имаше реномето на корав биткаджия със своите 10 мача в най-популярната ММА верига UFC. Той регистрира осмо поражение в своята кариера срещу 19 победи (15 с нокаут и 3 със събмишън). Багата записа втората най-бърза победа в своята кариера. Той беше подкрепян от десетки свои сънародници, които след края на мача запяха "Българи юнаци".

След срещата Багата призна, че е подписал нов договор с WSOF.

"Подписах нов контракт за 3 срещи. Трябва да ги направя за година и половина. Още няма планиран следващия мач. Нека да мине малко време и ще видим какво ще кажат организаторите. Мога да направя кратка почивка, но ще продължа да се усъвършенствам."