• видима-раковски-
  • тодор гарев-
  • тихомир найденов
Локомотив Пд изненада шампионите, Ботев Враца измъкна трудна победа - 1

Литекс затвърди мнението, че отборът е в криза след като допусна загуба от тима на Локомотив (Пловдив). По този начин шампионите вече изостават с 10 точки от първото място. Нещо повече, с второто поредно поражение в "А" група оранжевите започват да се отдалечават дори от местата за Лига Европа.

Головете за домакините отбелязаха Сержиньо в 45-ата и Базил де Карвальо четвърт час преди края на редовното време. Единственото попадение за гостите отбеляза Светослав Тодоров от дузпа в даденото от съдията продължение.

В друг от мачовете от последния кръг на есенния полусезон Ботев (Враца) успя да спечели с 1:0 гостуването си на Видима-Раковски в дербито на опашкарите. Единственото попадение за отбора, воден от Тодор Гарев, отбеляза резервата Тихомир Найденов в 80-ата минута.

Мачът бе изключително нервен като червени картони получиха Николай Николов от състава на Ботев в 30-ата минута и Цветомир Панов от отбора домакин в 63-ата минута.