• интер-
  • трабзон-
  • милано-
  • лил

ЦСКА Москва се класира за директните елиминации на Шампионската лига. Руският гранд постигна безценна победа след драматичен обрат при гостуването си на Интер в Милано.

ЦСКА Москва заемаше последното място в група „B” прeди последния си мач от тази фаза на ШЛ. Руснаците имаха тежката задача да гостуват на Интер в Милано. Още повече те трябваше не само да спечелят, но и да се молят за реми в другия мач от групата си.

Чудото обаче стана факт. Московчани биха италианския гранд, а Лил и Трабзон си направиха нулево харикири във Франция.

Срещата в Милано започна равностойно. И двата тима имаха шансове да открият резултата преди почивката.

Все пак първи до гол стигнаха гостите от Русия - в самото начало на втората част. Сенегалската звезда на ЦСКА (Москва) Сейду Думбия се озова в изгодна позиция и не пропусна да се разпише, демонстрирайки отново, че през този сезон е в страхотна форма.

Радостта на „армейците" обаче бе мимолетна.

Секунди след гола им, Интер изравниха. В 51-ата минута Андреа Ранокия стреля с глава след центриране от корнер, вратарят Владимир Габулов изби, но при добавката аржентинският халф Естебан Камбиасо без никакви проблеми изравни - 1:1.

Последните минути на „Меаца" бяха изключително драматични.

В 85-ата минута взаимодействието между двамата аржентински ветерани в състава на Интер едва не доведе до фатален гол във вратата на московчани. Хавиер Санети проби отдясно и центрира към Диего Милито, чийто удар с глава обаче се отби от напречната греда.

Само две минути след това обаче гостите изпълниха ъглов удар и Василий Березуцкий с глава изпрати топката в мрежата, донасяйки победата на отбора си, оказала се със значението на класиране за следващата фаза на най-комерсиалния клубен турнир.