• дузпи-
  • продължения
Голов трилър и драма с дузпи в Италия - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Тимовете на Палермо и Сиена изиграха невероятен мач от 1/8 финалите за Купата на Италия. Йосип Иличич от състава на Палермо успя да вкара хеттрик за своя тим, но той се оказа недостатъчен за крайната победа.

Ферейра Реджиналдо откри за Сиена в 21-ата минута, но Иличич успя да изравни от дузпа в 39-ата. Мунута по-късно Пабло Гонсалес възстанови преднината на гостите. Отново Иличич направи 2:2 в 46-ата минута, но Реджиналдо сякаш бе донесъл победата на Сиена с втория си гол в 59-ата минута за 3:2. Нова дузпа, вкарана от Иличич в 90-ата минута обаче, изравни резултата и прати мачът в продължения.

Палермо поведоха за първи път в мача в 98-ата мунита чрез Николас Бертоло, но само 120 секунди по-късно равенството отново бе възстановено от Мариано Анджело, довело до крайното 4:4, довело до дузпите.

При тях тимът на Сиена успя да достигне до успех с 3:0, след като играчите на Палермо тотално калитулираха и не успяха да вкарат нито една дузпа. Така на 1/4 финалите отборът на Сиена ще се изправи срещу Ювентус.