• ал сад-
  • кашива рейсол

„Каталунците” се забавляваха и водеха с класическото 3:0 още на полувремето

Барселона е новият световен клубен шампион.

Това стана факт след като на финала „каталунците” разбиха с 4:0 първенеца на Южна Америка Сантос.
Неймар разочарова с голям пропуск, а съотборниците му не показаха добро лице.

Това е и най-голямата победа на финал на Световно клубно първенство. Поглеждай назад към Междуконтиненталната купа, няма по-убедителна победа през последните 50 години.

От друга страна това е и пети трофей за „блаугранас" през 2011 година, като пропуснаха да спечелят само Купата на краля, когато Реал ги би с 1:0 в продълженията на двубоя.

Лионел Меси откри в 17-ата минута, а по-малко от 10 след това Шави Ернандес удвои. В последната минута на първата част Фабрегас вкара за 3:0.

В 83-ата минута интригата приключи с второто попадение на Лионел Меси, което оформи и крайното 4:0.

Това е трети междуконтинентален трофей за Барселона след успехите от 1992 и 2009 година.

Третото място в турнира остана за катарският Ал Сад, който надигра по-рано днес японския Кашива Рейсол с дузпи (5:3), след като редовното време завърши при нулево равенство.