• раниери-
  • дербито

„Нерадзурите” влизат в борбата за Скудетото

Интер спечели дербито на Милано.

„Нерадзурите” се наложиха като символични гости над съгражданите си от Милан с минималното 1:0.

Единственото попадение в мача реализира героят за Интер аржентинецът Диего Милито в началото на второто полувреме.

В голяма част от мача Милан бе отборът, който ръководеше играта, но „росонерите" така и не съумяха да отбележат гол във вратата, пазена от Жулио Сезар.

С този успех отборът на Клаудио Раниери записва шеста поредна победа в Серия „А”.

В същото време Милан прекъсна серията си от 12 поредни мача без загуба.

Двубоят на „Джузепе Меаца" започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при инцидента с круизния кораб „Коста Конкордия" край бреговете на Италия.

Двубоят тази вечер бе под номер 205 в историята на градското съперничество между Милан и Интер.

Двата тима са с по 18 титли на Италия, като в момента са на второ и пето място в класирането. При успех тази вечер миланистите щяха да изместят Ювентус от лидерската позиция. Победата днес пък тотално връщаше апетитът на „синьо-черните” за първото място.

Срещата започна ударно и още в четвъртата минута топката се намираше в мрежата на Милан. Тиаго Мота вкара с глава, но голът за Интер бе отменен, тъй като при центрирането на Дъглас Майкон Мота се намираше в положение на засада.

Първото полувреме свърши без много други опасности, предимно битка в центъра на терена и изчакване на грешки от страна на противника.
В крайна сметка двата тима се прибраха на почивката при резултат 0:0.

След почивката шампионът Милан изглеждаше по-организираният отбор и точно тогава в 54-ата минута Диего Милито порази вратата на Абиати.

Абате направи грешка в отбраната, като не успя да изчисти топката. Намиращият се зад него аржентинец обаче зорко следеше действията на съперника си и овладя топката, след което напредна, влезе в наказателното поле и с мощен удар опъна мрежата зад Абиати.

В 84-ата минута миланистите пропуснаха два добри шанса в рамките на няколко секунди, тъкмо след като Стефан Ел Шаарави бе заменил раздалия се Пато. До края домакините така и не стигнаха до нещо съществено и трите точки отидоха на сметката на трикратните европейски шампиони.

С успеха си днес Интер събира 32 точки-с 5 по-малко от Милан и с 6 зад лидера Ювентус, който бе неубедителен при домакинството си на Каляри (1:1).

Така съставът на специалиста Клаудио Раниери има  възможността да погледне към върха и да се включи в битката за Скудетото. Нещо,което изглеждаше доскоро невъзможно, поради трагичния старт на сезона, който „нерадзурите” записаха. Сега обаче всичко изглежда реално.