Дрогба и компания класираха "слоновете" напред след бой с 3:0 по домакините

Кот д'Ивоар би класически и е на 1/2-финал за Купата на Африка - 1
Снимка: Кот д'Ивоар, ЕПА/БГНЕС

Кот д'Ивоар стана вторият полуфиналист в турнира за Купата на Африка.

"Слоновете" разгромиха с 3:0 Екваториална Гвинея и сложиха край на участието на един от двата домакина на финалите. С два гола се отличи Дидие Дрогба, а в последните минути класическият резултат бе оформен от Туре Яя.

Мачът се оказа неочаквано лесен за фаворит номер 1 за трофея.

След като спечелиха и трите си мача в групата с минимум усилия, днес избраниците на Франсоа Захуи разкриха доста по-голяма част от огромния си потенциал.