• двубой-
  • барселона-
  • реал мадрид

Андрес Иниеста игра за последен път с Барселона

Барселона и Реал (Мадрид) завършиха 2:2 в зрелищно дерби от 36-ия кръг на Примера дивисион. Това бе последното Ел Класико за легендата на каталунците Андрес Иниеста, който след края на сезона се разделя с Барса.

Осигурилият си предсрочно шампионската титла Барселона поведе в резултата чрез Луис Суарес, който отбеляза за 1:0 в едва десетата минута от двубоя, пише Блиц Спорт.

Реал не остана дълго назад и Кристиано Роналдо изравни в 14-ата минута след асистенция на Бензема.

В добавеното време на първата част Сержи Роберто беше изгонен за удар без топка, което остави каталунците с десет човека през цялото второ полувреме.

Малко преди това съдията пък спести червен картон на Гарет Бейл за груб фаул срещу Юмтити. Уелсецът си позволи преди това да фаулира остро и Андрес Иниеста.

В 52-ата минута Барселона отново поведе, като този път точен бе Лионел Меси - 2:1.

В 58-ата минута легендата Иниеста беше заменен от Паулиньо и си тръгна с бурните аплодисменти на публиката.

Изравнението за Реал отбеляза Гарет Бейл в 72-ата.

Малко след това реферът Алехандро Ернандес скандализира, понеже не посмя да отсъди дузпа за Реал след нарушение на Жорди Алба срещу Марсело в наказателното поле на домакините.

След зрелищното равенство шампионът Барселона събра 87 точки, а "белите" са трети със 72. Втори са Атлетико (Мадрид) със 75.