Червените биха отбора на срещу Ботев (Враца) с 2:0

Публикувана: 23 Септември, 2018 13:11
10 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 4066
Снимки: БТА

Отборът на ЦСКА продължава своята гонитба с Левски за първото място. След като "сините" записаха разгромна победа с 4:1 над Витоша (Бистрица) и се бяха изкачили временно на първото място в Първа лига, днес задачата на "червените" срещу Ботев (Враца) бе абсолютно същата.

Столичани постигнаха целта си, спечелиха гостуването на новия отбор на Валери Божинов с 2:0 и окупираха първата позиция в подреждането.

Именно Божигол бе големият длъжник на своя тим, като първо си вкара автогол, а след това пропусна да се разпише от бялата точка.

"Червените" имаха само една победа като гост от началото на сезона - над Витоша с 2:0. Останалите визити обаче не завършиха с успех - 0:1 от Лудогорец и 0:0 с Ботев (Пловдив). Срещата на "Огоста" обаче се разви по вкуса на столичани и те стигнаха до крайния успех.

Първото полувреме на двубоя едва ли се понрави на феновете по трибуните, поне що се касае до тези на отбора-домакин.

Ботев (Враца) отстъпи в почти всяко възможно футболно отношение на съперника си, като не създаваше атаки, но пък трябваше да се справя с много такива в полза на опонента.

Натискът на "армейците" даде ефект на сравнително ранен етап от мача, като в 13-ата минута резултатът беше открит.

До свободния удар в полза на ЦСКА, след чието изпълнение бе реализиран и голът за "червените", се стигна по изключително куриозен начин. Вратарят на Ботев - Красимир Костов се заблуди, че страничният арбитър е маркирал засада и игра с ръце извън пределите на наказателното си поле. Главният съдия реагира мигновено на случилото се и маркира нарушение на правилата.

При изпълнението на фаула също не липсваше нотка на изненада, като Кирил Десподов стреля силно, топката срещна една от страничните греди, върна се в тялото на Валери Божинов, след което влезе във вратата на Ботев (Враца).

В 39-ата минута преднината на столичани беше удвоена след чудесен пробив на Джеси в съперниковата половина от терена. Футболистът на ЦСКА, който се нагърбва с организирането на почти всяка акция на "армейците", пусна пас като по конец към сменилия в този мач голмайстора Мауридеш — Али Соу, който, без да се подвоуми, прати кълбото зад голлинията за 0:2.

Преди почивката Сашо Ангелов извърши промяна в постройката си, включвайки в игра Валери Домовчийски, но на първо време тази негова корекция на първоначалните му 11 избраници не сработи.

В 55-ата минута Чорбаджийски извърши нарушение и Ботев (Вр) получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. На бялата точка застана Валери Божинов, чийто изстрел обаче срещна рамката на вратата.

Този пропуск окончателно пречупи врачани, които опитаха да изострят допълнително играта си, с включването на още няколко атакуващи футболисти, но с изключение на нова греда на Домовчийски, който дори бе и в засада в точно този момент от двубоя, те не стигнаха до нищо запомнящо се.

Така "червените" са на върха в подреждането, като ще се надяват да запазят добрата си форма максимално дълго.