• полуфинал

Това е 25-та победа на сърбина срещу Федерер

Джокович надви Маестрото в тричасов спектакъл - 1
Снимка: Shutterstock

Новак Джокович победи Роджър Федерер със 7:6, 5:7, 7:6 и се класира за финалния мач на Мастърса в Париж.

Двамата изиграха изключителен мач на много високо ниво. Срещата им продължи 3 часа и 3 минути, преминавайки през два тайбрека.

Сърбинът обаче бе по-концентрираният играч в решителните части на сетовете, което му осигури класирането за утрешния финал срещу руснака Карен Хачанов, пише dir.bg. Какъвто и да е изходът от него, в понеделник Ноле ще бъде водач на световната ранглиста при мъжете.

Той е в невероятна серия от 22 поредни победи.

Успехът бе №25 за Джокович срещу този съперник, докато Маестрото е бил победител в 22 от двубоите им.

Мачът бе равностоен през всичките три часа, а двамата трудно се добираха до точки за пробив.

Първият сериозен шанс се откри пред Джокович, който изпусна 4 брейкбола в дългия осми гейм, преминал през седем равенства 40:40.

Така първият сет трябваше да се решава с тайбрек.

Той започна с нерешителна акция на мрежата на Джокович - 0:1. Носителят на 14 титли от Шлема върна минипробива за 2:2, а до 4:4 навакса още един минибрейк изоставане.

Първият сетбол бе за Федерер при 6:5 в негова полза, но Джокович не се даде, направи три последователни точки и завоюва първия сет.

В първите си две подавания след почивката и на двамата им се наложи да спасяват брейкболи, преди да влязат в ритъм и да започнат да печелят лесно сервис геймовете си.

Така се стигна до 11-ия гейм, когато Федерер трябваше да спасява брейкбол. Швейцарецът го стори, а в последвалия гейм проби на 15, за да изравни резултата в сетовете.

Третият сет бе не по-малко драматичен. Джокович на два пъти пропусна по два брейкбола, за да се стигне до нов тайбрек.

В него сърбинът убедително поведе с 6:1 след груби грешки на швейцарския му опонент.

В тази ситуация Ноле нямаше как да допусне изненада и спечели тайбрека със 7:3, което му осигури и мача.