Англия победи САЩ в последния мач на Рууни

Лингард, Алекс-Арнолд и Уилсън донесоха успеха на "трите лъва"

Публикувана: 16 Ноември, 2018 11:57
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 392

Англия успя да победи с класическото 3:0 коравия тим на САЩ, като впечатление в състава на британците направи голямата бройка резерви, които започнаха от първата минута. Срещата на "Уембли" започна с очакван домакински натиск, но гол в първите минути не падна.

В средата на първата част "трите лъва" на практика решиха срещата в своя полза, като отбелязаха 2 гола в рамките на минута. Първо младата звезда на Манчестър Юнайтед Джеси Лингард даде преднина на своя тим след невероятен гол от границата на наказателното поле, а секунди по-късно друга млада надежда - Трент Алекс-Арнолд от Ливърпул вкара първото си попадение за националния тим след асистенция на Джейдън Санчо.

До края на първата част англичаните можеха да отбележат още голове, но така и не успяха да реализират създадените си положения.

Второто полувреме вървеше на доста по-леко темпо, като чак в 77-ата минута Англия стигна до 3 гол, който бе дело на дебютанта Калъм Уилсън, вкарал много атрактивен гол с пета.

Така Англия не изпита затруднения и заслужено спечели с 3:0 срещу САЩ. Срещата пък ще се запомни и с това, че легендата Уейн Рууни се завърна в състава на "трите лъва" за бенефисен мач.