• марез-
  • дукуре-
  • уотфорд

"Гражданите" биха Уотфорд като гост с 2:1

Шампионът на Англия Манчестър Сити явно няма никакво намерение да дърпа спирачката, след като постигна поредния си успех от началото на сезона. Този път той дойде срещу Уотфорд с 2:1 като гост. Головете за "небесносините" бяха дело на Лирой Сане (40) и Риад Марез (51). За домакините точен бе Дукуре (85)

По-интересното в случая бе, че големите звезди на "гражданите" - Кун Агуеро, Давид Силва и Рахийм Стърлинг не записаха и минута в срещата.

Двубоят започна повече от очаквано - с натиск на гостите, които непрестанно атакуваха своя съперник.

Още през първите минути четворката, която днес бе в нападение, можеше да се разпише. Първо Лирой Сане отправи страхотен изстрел, който бе отразен от Фостър, а след това същото се случи с изстрели на Риад Марез, Бернардо Силва и Габриел Жезус.

"Гражданите" все пак стигнаха до гол, но чак в края на първата част. Голмайстор бе Лирой Сане, който получи брилянтен пас от Марез.

Още в самото начало на втората част Сити стигна до нов гол. Този път асистентът за предишния - Марез отбеляза красиво попадение, стреляйки от движение.

"Небесносините" продължиха да играят по-добре и след втория гол, като с нови пропуски се отчетоха Бернардо Силва и Жезус.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Абдулай Дукуре бе на точното място и вкара в мрежата на Сити, намалявайки резултата на 2:1.

След попадението самочувствието на "стършелите" се увеличи и само 2 минути по-късно Трой Дийни отправи хубав, но слаб изстрел след ъглов удар.

Уотфорд продължи да търси точката до края, но "гражданите" показаха здрави нерви и удържаха крехкия си вече аванс, записвайки 13 успех от 15 срещи (2 равенства).

Така Манчестър Сити продължава без загуба и отново дръпна на Ливърпул на първото място с 5 точки, като двата тима имат съответно 41 и 36 пункта. Мърсисайдци обаче гостуват на Бърнли в своята 15-а среща за сезона. Уотфорд от своя страна е единадесети с 20 точки.