• марио манджукич-
  • победи

Марио Манджукич изведе своя отбор напред в резултата с едно попадение

Ювентус победи Интер с 1:0 - 1

Отборът на Ювентус записа минимална победа с 1:0 над Интер в дербито на 15-ия кръг в Серия "А". Единственото попадение в двубоя бе дело на Марио Манджукич в 66-ата минута.

Доста равностойна първа част изиграха двата отбора, пише topsport.bg. Още в 10-ата минута, домакините имаха шанс да открият резултата. Пауло Дибала успя да овладее подаване към него и от границата на наказателното поле стреля много опасно към вратата. Ханданович обаче се намеси тъкмо навреме и изби топката в корнер в последния момент. В 29-ата минута, Роберто Галярдини направи непростим пропуск. Той остана сам в пеналта, заобиколи вратаря и веднага чукна топката към вратата, но нацели страничния стълб.

В 48-ата минута, Матео Политано получи много хубав пас от свой съотборник, погледна дали пътят пред него е чист и стреля, но защитник на "бианконерите" успя да блокира кълбото, хвърляйки се на шпагат. В 66-ата минута, резултатът най-накрая беше открит. Марио Манджукич изведе своя отбор напред в резултата, след като остана сам на празна врата и само трябваше да мушне топката с глава в мрежата, както и направи - 1:0.

След тази победа, Ювентус събра актив от 43 точки на върха в Серия "А", докато Интер си остава на третата позиция с 29.