• играч на мача-
  • челси-
  • лига европа

Българският халф записа две асистенции и бе най-добър на терена

МОЛ Види направи истинско зрелище в последния си мач от груповата фаза на Лига Европа срещу Челси. Двата отбора завършиха в Унгария при резултат 2:2, като двете попадения за домакините бяха изработени от българския халф Георги Миланов, който стартира като титуляр и се отчете с две асистенции.

Срещата започна много равностойно, а първият гол бе във вратата на Види. Голмайстор за английския тим се оказа Вилиан, който вкара от пряк свободен удар.

Отговорът на унгарците бе мигновен и 2 минути по-късно те изравниха. След центриране от корнер Георги Миланов отклони топката на първа греда, а футболистът на англичаните - Итън Ампаду си отбеляза автогол.

МОЛ Види започна втората част прекрасно и взе преднина 10-ина минути след началото й. Георги Миланов изпрати много прецизен пас към Люик Него, който отправи неспасяем удар, правейки резултата 2:1.

Все пак Челси стигна до равенството в 75-ата минута, като точен за лондончани бе Оливие Жиру. Таранът на "сините" отбеляза също като своя съотборник Уилиан - от пряк свободен удар.

До края нямаше по-чисти голови положения и двата тима завършиха при 2:2.

Този резултат се оказа недостатъчен за тима на българина да продължи в следващата фаза, тъй като в другия сблъсък от групата БАТЕ Борисов победи ПАОК като гост с 3:1. Така беларусите събраха 9 точки на второто място в група Л и изпреварват МОЛ Види с 2. Челси печели групата с 16 пункта, а гърците са последни с едва три точки.