• ла лейкърс-
  • голдън стейт-
  • нба

Въпреки това ЛА Лейкърс победиха Голдън Стейт със 127:101

Голямата звезда на НБА Леброн Джеймс преживя двуполюсни емоции по време на Коледа. 33-годишният баскетболист и Лос Анджелис Лейкърс победиха шампиона Голдън Стейт Уориърс със 127:101 като гост в мач от редовния сезон в празничния ден.

Крал Леброн се отличи със 17 точки и 13 борби за успеха. Той обаче не завърши мача, тъй като беше заменен в третата четвърт на срещата заради контузия в слабините. Впоследствие се оказа, че Джеймс има мускулно разтежение в слабините.

„Да, контузен съм. Тези неща са част от спорта. Радвам се, че има отличен медицински екип и скоро ще се завърна в игра“, коментира Леброн Джеймс след мача.

Крилото на Голдън Стейт Уориърс Андре Игуодала беше най-резултатният играч в мача – 23 точки. Голямата звезда на шампионите Стеф Къри завърши с 15 точки, а Кевин Дюрант вкара 21.

Ивица Зубац блесна с дабъл дабъл за Лейкърс – 18 точки и 11 борби. Кайл Кузма завърши с 19 точки, а Ражон Рондо приключи с 15 точки и 10 асистенции.