Барса и „Байерн“ са на полуфиналите на Шампионска лига

• барселона-
  • шампионска лига
Барса и „Байерн“ са на полуфиналите на Шампионска лига - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Барселона“ се класира за полуфиналите на Шампионската лига побеждавайки като домакин „Милан“ с 3:1 на стадиона "Камп Ноу", след равенството 0:0 в първия мач.

Аржентинецът Лионел Меси стана най-добрият реализатор на Шампионската лига за един сезон, след като отбеляза два гола от дузпи в 11-ата и 41 – ата минута на мача. Дузпите имаха решаващо значение за мача, а третото попадение за испанците бе дело на Андрес Иниеста в 53 - ата минута.

„Голът“ за Милан вкара Антонио Ночерино в 32-ата минута, предаде БГНЕС.

Историята намигна вечерта на стадиона. Срещу „Милан“ Меси изравни рекорда на един бивш "росонер" - бразилеца Хосе Алтафини – най-добрия голмайстор за един сезон с 14 отбелязани гола в Купата на клубните шампиони през 1962 – 63 г.

„Барселона“ ще срещне на полуфинала победителя от сблъсъка „Челси“ – „Бенфика“, който е днес.

В другия мач тази нощ, „Байерн“ победи „Олимпик“ Марсилия, както и преди седмица, с 2:0 и се класира на полуфинала в Шампионската лига.

Там предстои сблъсък вероятно с „Реал“ Мадрид. Другият мач е „Челси“ - „Бенфика“.