• буфон-
  • милан
Юве на върха - Дел Пиеро отново герой - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Ювентус направи нова важна крачка към Скудетото, като днес момчетата на Антонио Конте надвиха Лацио с 2:1 в мач-спектакъл в Торино. В герой за Юве се превърна клубното светило Алесандро Дел Пиеро , който в 83-ата минута реши дербито с точен изстрел от фаул. По този начин живата легенда на "бианконерите" си направи най-добрия подарък за мач № 700 за клуба.

В 30-ата минута Андреа Пирло центрира по конец и Пепе се оказа на идеалната позиция. Лекият нападател на Юве овладя паса на Архитекта и с чудесна задна ножица взриви трибуните - 1:0. В 45-ата минута обаче, Скалони качи топката на главата на Стефано Маури и опитният играч на лациалите матира Джиджи Буфон - 1:1.

7 минути преди края Александро Дел Пиеро донесе победата за своя тим след красиво изпълнение на фаул. Легендата на Юве би във вратарския ъгъл, но подскокът на стената явно заблуди Маркети, който тръгна в грешната посока. Така топката спря в неговия ъгъл, а "Ювентус Стейдиъм" бе на крака и аплодираше своя спасител Дел Пиеро - 2:1.

Гостите от столицата нямаха сили да върнат попадението, а в последните секунди резервата им Либор Козак бе изгонен за втори жълт картон и нападателят напусна терена, докато тифозите на Юве вече пееха песните на победата. Така след този кръг Госпожата продължава да няма загуба в първенството и отново е с точка преднина пред шампиона Милан.