Ювентус загря за Атлетико с 4 гола (СНИМКИ)

• удинезе-
  • серия а-
  • победа

Ювентус повали Удинезе с 4:1

Ювентус загря максимално добре за предстоящия двубой срещу Атлетико (Мадрид) в Шампионската лига. Снощи селекцията на Масимилиано Алегри повали Удинезе с 4:1. Ако след дни постигнат такъв резултат и срещу "рохибланкос", "бианконерите" ще бъдат в Топ 8 на най-комерсиалния футболен турнир, пише topsport.bg.

Иначе мачът срещу Удинезе бе шанс за голяма част от резервите на тима, като над всички беше нападателят Мойс Кийн, блеснал с две попадения. Така Юве продължава убедително да води в Серия "А", като до края на кампанията, единственото предизвикателство пред сигурните нови-стари шампиони, е да завършат сезона без загуба.

Първият гол падна след само 11 минути на "Алианц стейдиъм". Алекс Сандро напредна по фланга, след което отправи прострелен пас в наказателното поле, който бе засечен в мрежата от Мойс Кийн.

В 39-ата таранът съвсем подлуди тифозите, след като първо открадна топката от съперников бранител, а след това много технично чукна под изненадания поглед на Мусо.

Класиката на Ювентус стана факт в 67-ата минута, когато точен от дузпа беше Емре Джан.

До края "Старата госпожа" намери сили да отбележи и нов гол. Блез Матюиди може би реализира своя първи гол с глава във футболната си кариера, след като се възползва по най-добрия начин от центриране на Бентанкур.

Кевин Лазаня пък донякъде съхрани честта на гостите, след като реализира за крайното 1:4 в 85-ата минута.

В следващия кръг Юве има визита на традиционно неудобен съперник като Дженоа. Удинезе пък играе с втория във временното класиране - Наполи.