• ним-
  • амиен
Приказката за Кювели приключи - Лион взе Купата - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Тимът на Лион триумфира с Купата на Франция, след като на финала на "Стад дьо Франс" в Париж победи с 1:0 третодивизионния Кювели и сложи край на приказката на аматьорския отбор, който, въпреки поражението, остави чудесни впечатления с представянето си в директния сблъсък за отличието. Попадението реализира Лисандро Лопес в 28-ата минута.

Преди да открие резултата аржентинският нападател удари греда в 12-ата минута със свиреп удар. Три минути по-късно и Кювели отговори с шут на Матиас Жоуан, който се отби от гредата. Седем минути след почивката Лион удари втора греда, този път след изстрел на Лаказет , а в 65-ата вратарят на елитния тим Юго Лорис изби в гредата удар на Антони Лауп. В крайна сметка, Лион не успя да да стигне до втори гол, но и Кювели не съумя да върне попадението и четвъртият в класирането на Лига 1 грабна трофея.

Това е пета Купа на Франция в историята на Лион (1964, 1967, 1973, 2008, 2012), а Кювели стана третият третодивизионен отбор, който успява да достигне до финала на турнира след Ним (1996) и Амиен (2001).