Заслужено злато за българския ансамбъл в Баку (СНИМКИ)

Гимнастичките ни спечелиха и бронз за съчетанието си в многобоя снощи

Публикувана: 28 Април, 2019 16:42
9 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1170

Българският ансамбъл по художествена гимнастика грабна първия си златен медал от тазгодишната Световна купа по художествена гимнастика в Баку.

Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска спечелиха златния медал на финала на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова изиграха великолепно съчетанието си с три обръча и два чифта бухалки, и получиха от съдиите оценка от 25.550 точки (16.9 за трудност и 8.650 за изпълнение).

За българския ансамбъл това е втори медал от Баку тази година. В събота, гимнастичките завършиха на трето място в многобоя с оценка от 25,300 за композицията си по музика на "Най-великото шоу".

На финала на пет топки българските грации останаха на четвърто място с оценка 23.950 точки.

На топки шампион стана Русия с 24.850 точки, а на второ и трето място са съответно Япония с 24.450 и Украйна с 24.350.

На обръчи и бухалки сребърните отличия завоюва Русия с 25.250 точки, а на трето място е Украйна с 25.150 точки.

Макар и без да получи медали, Катрин Тасева също се представи отлично в индивидуалните съчетания, като зае пето място на бухалки и шесто на обръч по време на днешните финали на отделните уреди.

Катрин имаше изпуснати уреди и в двете композиции. Тя беше оценена с 20.300 точки на бухалки и 18.950 на обръч. За изпълнението си на бухалки тя има оценка за трудност от 13.2.

Другата българка Боряна Калейн се нареди шеста на финала на лента с 18.350 точки.