• дерби-
  • роналдо

Ювентус и Торино си спретнаха равенство 1:1

Торинското дерби завърши без победител - 1

Ювентус завърши при равенство 1:1 местното дерби с Торино в двубой от 35-ия кръг на Серия "А". "Биковете" откриха резултата в 18-ата минута чрез Лукич, а Роналдо отбеляза стотното си попълнение с глава в кариерата в 84-ата минута, за да оформи крайния резултат.

Иначе попадението бе под номер 601 общо в кариерата му, а и 21-о от началото на сезона в Калчото.

С този резултат вече осигурилият си титлата тим на "старата госпожа" събра 89 точки на върха, имайки 19 пред втория Наполи. Торино от своя страна пропусна страхотна възможност да изравни Аталанта на четвъртото място, оставайки на шестото място с 57 точки, на две от бергамаските.