• таарабт-
  • контрола

Португалците победиха с минималното 1:0

Бенфика успя да излъже Милан - 1

Отборът на Милан записа втора загуба с 0:1 в приятелския турнир International Champions Cup. Този път "росонерите" отстъпиха през португалския Бенфика на “Жилет Стейдиъм” във Фоксбъро, САЩ, макар да доминираха през първата част, а през втората извършените смени нарушиха ритъма на игра.

Само преди няколко дни италианският гранд загуби със същия резултат от Байерн (Мюнхен), а в събота в Кардиф предстои последната контрола, като съперник е английският Манчестър Юнайтед.

Голът за Бенфика падна в 70-ата минута, когато се разписа бившият футболист на Милан Адел Таарабт, който стреля от границата на наказателното поле след корнер, топката рикошира в тялото на Лукас Билия и изненада вратаря Пепе Рейна. Попадението беше записано на сметката на Таарабт, но на практика беше автогол.