Левски победи ЦСКА във ''Вечното дерби'' при 19-годишните (ВИДЕО)

• червен картон за играч на цска

Дербито не можа да премине без редовния червен картон за един от двата отбора, в случая за ''червените''

Левски победи ЦСКА във ''Вечното дерби'' при 19-годишните (ВИДЕО) - 1
Снимка: levski.bg

„Левски“ победи ЦСКА-София с 2:0 в първи сблъсък между двата отбора за новия сезон в Елитната юношеска група до 19 години, хвалят се ''сините'' в клубния си сайт.

Срещата от втори кръг на първенството се игра на официалния терен на стадион "Герена", като „сините“ имаха няколко възможности за гол през първата част. В 20-ата минута „Левски“ организира атака, при която Александър Макрис получи отдясно в наказателното и подаде към Мартин Д. Петков, който стреля в аут.

В 35-ата минута Георги Александров бе близо до това да открие резултата, но ударът му след корнер бе отразен от вратаря на ЦСКА-София.

Капитанът на гостите Йоан Бауренски бе изгонен в 74-ата минута, след като получи втори жълт картон. Преди това гостите имаха добра ситуация след статично положение, но не затрудниха стража на „Левски“.

"Сините" се възползваха по най-добрия начин от ситуацията и само след три минути откриха чрез Кирил Киров.

В 88-ата минута „Левски“ можеше да удвои, след като Мартин Петков бе изведен сам срещу вратаря, но Шаламанов се справи и спаси

В последната минута Мартин Петков направи 2:0.