• швейцария-
  • ейре-
  • евро 2020
Швейцария направи голяма крачка към еврофиналите - 1

Швейцария победи с 2:0 Ейре и значително увеличи шансовете си за класиране на Евро 2020. Харис Сеферович откри резултата преди почивката, а в края на двубоя Шейн Дъфи си вкара автогол. В последния четвърт час ирландците играха с човек по-малко заради червен картон на Шеймъс Коулман. Нарушението на десния бек доведе до дузпа, която обаче Рикардо Родригес пропусна.

Ейре остана на върха в група "D" с 12 точки, колкото има и Дания, а швейцарците са трети с 11. Ирландците обаче имат само един мач до края на квалификациите - домакинство на "червения динамит", докато съперниците им имат по още два мача.

През септември двата тима се срещнаха в Дъблин и завършиха наравно - 1:1. След това швейцарците разгромиха Гибралтар с 4:0, но загубиха гостуването си на Дания, което означаваше, че в този мач трябва задължително да спечелят. Ирландците също не убедиха в последния си мач - 0:0 срещу Грузия в Тбилиси.