Новите попълнение в редиците на БГ грандовете блестят

Левски и ЦСКА с убедителни победи в контролите - 1
Снимка: Левски, БГНЕС

Левски и ЦСКА започнаха подготовката си с удедителни успехи в първите си контролни срещи.

"Сините" се наложиха с 2:0 над силния украински Металург Донецк.в Линдабрун, Австрия.

Двубоят бе дебютен за Илиан Илиев начело на "сините". Головете за Левски вкараха Иво Иванов и Марсиньо, докато за Металург с добри изяви и 69 минути се отличи Велизар Димитров.

През първата част чистите голови положения почти липсваха, а срещата се развиваше абсолютно равностойно.

След почивката обаче всички по-интересни ситуации бяха пред вратата на Металург и Левски логично стигна до два гола.

В 51-ата минута Кристовао Рамос центрира перфектно от корнер, Иванов беше оставен непокрит на няколко метра от голлинията и след мощен отскок вкара топката в мрежата с глава за 1:0.

Момчетата на Илиан Илиев продължиха да са по-активните на терена и създадоха още няколко чудесни голови възможности, но пропуски на Башлиев и Райков ги лишиха от гола. Чудесно представилият се Теодор Чаворски пък разтресе гредата след мощен шут.

Та се стригна и додо 73-ата минута, когато и новото бразилско попълнение в отбора Марсиньо оформи крайното 2:0. Той получи топката отляво в наказателното поле, излъга двама защитници и с премерен удар от почти нулев ъгъл опъна мрежата зад вратаря Бандура за втори път.

Следващият съперник на "сините" е Черноморец Одеса, а мачът е на 5 юли.

Отборът на ЦСКА също започна по най-добрия начин контролите си.

"Червените" разбиха с класическото 3:0 иранския Сепахан в Турция, като и трите попадения бяха отбелязани от нови играчи.

Италианецът Масимо Кода, който е на проби, се разписа веднага след почивката, а малко след него и Христо Янев беше точен. За халфа това беше второ попадение в две контроли.

Още един играч на проби - Педро Мендеш - оформи крайното 3:0 малко преди края. Определено наставникът Стойчо Младенов може да е доволен от своите.

Следващата контролна среща на "армейците" е в сряда срещу руския Волга Нижни Новгород.