• лено-
  • обамеянг-
  • жоржиньо-
  • абрахам

Сините" изоставаха с 0:1 до 83-ата минута, но успяха да стигнат до успех с попадения на Жоржиньо и Тами Абрахам

Челси успя да се справи с Арсенал след обрат - 1

Челси победи Арсенал с 2:1 в голямото дерби на Лондон. "Сините" изоставаха с 0:1 до 83-ата минута, но успяха да стигнат до успех с попадения на Жоржиньо и Тами Абрахам. За обрата помогна немислима грешка от вратаря на Арсенал Лено. За "артилеристите" точен бе Обамеянг, който вкара своя 45-и гол във Висшата лига.

Арсенал поведе в 13-ата минута след изпълнение на корнер. Тогава Чеймбърс спечели първата топка и продължи към Обамеянг, който завърши точно с глава - 1:0. Френският нападател дебютира за лондончани през февруари 2018 година и от първия му мач до ден днешен няма нападател, който да е вкарал повече голове в английския елит за този период.

Франк Лампард опита да промени нещата още през първото полувреме, след като видя, че играта на тима му не върви. Той замени Емерсон с Жоржиньо и през втората част това даде резултат.

"Сините" натиснаха своя съперник, но до 83-ата минута така и не успяваха да стигнат до гол. Тогава обаче при центриране от фаул Лено скочи за топката, но се размина с нея и на празна врата Жоржиньо не пропусна да изравни.

След само 4 минути Челси стигна до пълен обрат. При бърза контраатака Вилиан намери Абрахама в наказателното поле, той се обърна и стреля по земя между краката на вратаря, за да донесе успеха на "сините".

Арсенал няма победа като домакин вече шест двубоя, като последните три срещи бяха загубени.

Челси събра 45 точки и заема четвъртото място в класирането, докато "артилеристите" са на незавидното 12-о място с 24 точки.