• кутроне-
  • иличич

Виолетовите спечелиха с 2:1 и продължават напред за Купата на Италия

Фиорентина спря устрема на Аталанта - 1

Фиорентина отстрани Аталанта на осминафиналите за Купата на Италия. “Виолетовите” спечелиха с 2:1 на "Артемио Франки", въпреки че играха последните 20 минути с човек по-малко. Капитанът на домакините Херман Песея получи втори жълт картон за симулация. Лирола отбеляза победния гол в 84-ата минута и класира Фиорентина на четвъртфиналите, където тимът ще се изправи срещу Интер.

Пристигналият от Уулвърхамптън Патрик Кутроне за първи път бе титуляр за тима на Бебе Якини, след като дебютира преди няколко дни. Именно той откри резултата в 11-ата минута, след като отлично бе намерен от Далберт. Влезлият на почивката Иличич изравни в 67-ата минута.

Аталанта, който се представя отлично в първенството и започна годината с 5:0 над Парма и 1:1 при гостуването на Интер, напусна надпреварата.