• нион-
  • кабрера

Хетафе спечели срещу Леганес с 3:0 и е много близо до топ 4

Хетафе продължава с убедителните си игри - 1

Хетафе спечели убедително при визитата на Леганес с 3:0 в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион и излезе на пето място във временното класиране.

Всичко в срещата се реши още през първата част на "Бутарке". Леанрдо Кабрера (12) откри резултата след пас на Дамиан Суарес. В средата на полувремето Алан-Ромео Ниом (21) удвои, а крайния резултат оформи Хайме Мата (33). Домакините завършиха мача в намален състав, след като в добавеното време Рубен Перес беше изгонен.

След загубата Леганес остава предпоследен с 14 точки и е пред изпадане. Хетафе е пети с 33 точки и само на 2 зад Атлетико (Мадрид) и Севиля, заемащи съответно трета и четвърта позиция.