• гигс-
  • стъридж
Бразилия загря срещу Великобритания за Лондон - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Олимпийският тим на Бразилия успя да надделее над домакина на Игрите сборния състав на Великобритания с 2:0. Контролата бе част от подготовката на двата отбора за Олимпийските игри в  Лондон. В състава на "Селесао" блестяха звезди като Тиаго Силва, Хълк, Неймар, докато от представителите на Острова участие в мача взеха Гигс, Стъридж и Майка Ричардс.

В 13-ата минута Сандро успя да реализира попадение и да открие резултата, а в 35-ата минута Неймар оформи крайния резултат след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хълк. През второто полувреме като цяло нямаше кой знае какви опасности и резултатът се запази при 2:0 за Бразилия.