Аякс съди УЕФА за отпадането си от Шампионска лига

Нидерландците са бесни на съдията на мача, който изгони двата техни футболисти в една атака

Публикувана: 12 Февруари, 2020 11:44
2 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 2387
Оценка 5 от 2 гласа.

Аякс е готов да отпрати иск на стойност от 12 милиона евро към УЕФА заради италианския рефер Джанлука Роки. Арбитърът изгони двама футболисти на нидерландците в една атака в срещата срещу Челси от груповата фаза на Шампионска лига. Припомняме, че мачът завърши при 4:4, а Аякс игра с двама по-малко над 15 минути, в които допусна две попадения.

Роки изгони Дейли Блинд и Жоел Велтман през втората част, а според „De Telegraaf”, УЕФА може да признае съдията за виновен за грешката, която според медиите в „Ниската земя” в известна степен е коствала продължаването напред на Аякс.

Спортният директор на клуба Едвин Ван дер Саар пък бе остър и каза: „Предприемането на законни действия от УЕФА би било безполезно и безнадеждно.”

Аякс завърши на трето място в групата от Шампионска лига и отпадна в Лига Европа, където на 1/16 финалите ще се срещне с Хетафе.