Изненадата в турнира за Купата на Испания не губи надежда за финал

• оярсабал-
  • аияс

Втородивизионният Мирандес загуби първия двубой срещу Реал Сосиедад с 2:1

Изненадата в турнира за Купата на Испания не губи надежда за финал - 1

Реал Сосиедад победи Мирандес с 2:1 в първи мач от полуфиналите за Купата на Краля. Оярсабал и Йодегор бяха точни за домакините, а за гостите се разписа Матеус Аияс.

Сосиедад откри резултата още в 9-ата минута, когато Оярсабал реализира от дузпа. Испанецът излъга вратаря, пращайки го в другата посока, за да вкара топката в левия ъгъл.

В 39-ата минута Мирандес се върна в мача. Малса пусна страхотен пас към Матеус Аиас, който изравни резултата с изстрел в десния ъгъл на вратата, пазена от Ремиро.

Радостта на гостите обаче бе само три минути. В 42-ата минута Мартин Йодегор стреля от дистанция, но Лимонес изби. Топката попадна в Порту, който бързо шутира, но ударът му се удари в гредата. За щастие на домакините Йодегор бе заел добра позиция в наказателното поле и оформи крайното 2:1.