• хаверц-
  • аларио-
  • демирбай-
  • марега

"Аспирините" спечелиха с 3:1 и с общ резултат 5:2 продължават напред в Лига Европа

Байер Леверкузен размаза Порто на реванша - 1

Байер Леверкузен постигна втора победа над португалския гранд Порто и така съвсем заслужено продължава към осминафиналите в Лига Европа.

След като у дома „аспирините“ се наложиха с 2:1, на „До Драгао“ успехът бе още по-категоричен и след 3:1 и общ резултат 5:2 Леверкузен продължава отличното си представяне в турнира. Над всички пък бе суперзвездата на гостите Кай Хаверц, който се отличи с гол и две асистенции.

Авансът от 2:1 след първия мач бе коварен, но още в 11-ата минута Лукас Аларио вкара много важен гол за 1:0 след хубав пас на Хаверц отляво и удар покрай вратаря на съперника Агустин Маркезин.

В началото на втората част Хаверц отново действа интелигентно и подаде към Керим Демирбай, който през купа от играчи успя да насочи топката в мрежата.

Малко след това самият Хаверц заслужи да реализира. Всъщност той изглеждаше по-близо до трета асистенция, след като при една отлична контра изведе Муса Диаби в перфектна позиция. Той обаче се забави, вратарят скъси ъгъла и отрази удара му. Топката обаче се върна в Диаби, който този път върна на Хаверц, за когото остана да вкара в опразнената врата.

Порто вкара почетен гол в 65-ата минута, когато Отавио центрира на главата на Марега, който засече добре за 1:3.

Нервите завладяха домакините в края и влезлият като резерва Соарес бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Джонатан Та.

Напред в турнира продължава и Волфсбург, който победи с 3:0 Малмьо в Швеция след 2:1 в първия двубой.

Така най-вероятно Германия ще има трима представители на осминафиналите. Айнтрахт Франкфурт спечели с 4:1 първия мач срещу Ред Бул Залцбург, а реваншът бе отложен за петък заради урагана над Австрия.