• евро 2012-
  • жунич
Обявиха съдията за Суперкупата на Европа - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

УЕФА назначи словенеца Дамир Скомина за главен рефер на мача за Суперкупата на Европа между отборите на Челси и Атлетико Мадрид, който ще се играе този петък в Монако, предаде БГНЕС. Победителите в Шампионската лига и Лига Европа ще премерят сили на стадион "Луи Втори" в Монако от 21:45 часа българско време.

Словенецът ще бъде главен съдия на мача, а негови помощници ще са Примож Архар и Матей Жунич, четвърти съдия е Боян Ул. Матей Юг и Славко Винчич пък ще бъдат допълнителни рефери.

36-годишният Скомина е международен рефер от 2003 година и е водил 75 мача под егидата на УЕФА. Той свири два мача на Евро 2012 - Холандия - Дания и Швеция - Англия от груповата фаза на турнира, както и четвъртфинала Германия - Гърция.