• резултати

Вижте резултатите от вчерашните световни квалификации

Англия взе само точка от Украйна, Италия и Германия бият - 1
Снимка: Грузия - Испания 0:1, EПA/БГНЕС

Може да бъдем доволни след първата серия от мачове от квалификационната ни група за Мондиал 2014.

В петък България открадна точки от Италия (2:2), а вчера родните ни национали надиграха трудно Армения с минималното 1:0 в София. Така след първите два двубоя българите са с 4т. и заемат 2-рото място в своята група "Б".

В другата среща от нашата група, коята се игра нощес, Италия надигра аутсайдера Малта с 2:0. Головете бяха дело на Дестро в 5-ата минута и автогол на Коен в добавеното време.

Така Италия също има в актива си 4т от два мача, оглавявайки групата ни, заради по-добрата си голова разлика.

В друга интересна среща Англия трябваше да трепери до края на двубоя си с Украйна, за да достигне до 1:1 насред "Уембли" в среща от Група Н.

Гостите като цяло показаха много добра игра и бяха близо до победата, но не успяха да стигнат до нея. В 39-ата минута гостите поведоха чрез Коноплянка, но Франк Лампард изравни в 87-ата минута от дузпа.

В мач от група "C" фаворита Германия победи трудно Австрия с 2:1.

Момчетата на Йоги Льов стигнаха до 3-те точки с попадения и в двете полувремена.

Първо Марко Ройс реализира в 44-ата минута, а в 52-ата Йозил материализира дузпа отсъдена за нарушение на Кавлак срещу Мюлер. За домакините точен беше Юнузович вкарал в 57-ата минута на двубоя.

Срещата беше равностойна с атаки и пред двете врати и предложи много атрактивен и отворен футбол. Все пак немската машина бе по класният отбор и заслужено се поздрави с успеха, оглавявайки групата си с пълен актив от 6т.