• марез-
  • силва

"Гражданите" разбиха Бърнли с 5:0

Манчестър Сити отложи коронацията на Ливърпул - 1

След класическата победа над Арсенал миналата седмица Манчестър Сити разби и Бърнли с 5:0 в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. Така „гражданите“ отложиха още малко провъзгласяването на Ливърпул за първенец. Мърсисайдци няма да си гарантират титлата и тази сряда, когато приемат Кристъл Палас, а след това гостуват на все още актуалния шампион на "Етихад" в Манчестър.

Футболистите на Хосеп Гуардиола доминираха напълно срещу Бърнли и поведоха с гол на Фил Фодън (22) след асистенция на Бернардо Силва. В края на първата част Рияд Марез (43, 45+3-дузпа) направи разликата класическа, като за първия си гол се възползва от пас на Фернандиньо.

След почивката Бернардо Силва се отчете с второ голово подаване, този път за попадението на Давид Силва (51), а реализиралият първия гол в мача Фил Фодън (63) отбеляза и последния след пас на Габриел Жезус. Постепенно „гражданите“ намалиха оборотите, но и гостите не съумяха да стигнат поне до почетно попадение.

С тази победа Сити събра 63 точки и е на 20 зад Ливърпул, а до края на сезона остават осем кръга. Бърнли заема 11-а позиция с 39 точки.