• марсиал-
  • фернандеш

"Червените дяволи" спечелиха срещу Борнемут с 5:2

Голово шоу вкара Манчестър Юнайтед в топ 4 - 1

Манчестър Юнайтед разби у дома Борнемут с 5:2 в страхотен спектакъл от 33-ия кръг на английската Висша лига и излезе на мечтаната четвърта позиция във временното класиране, даваща право на участие в Шампионската лига.

„Черешките“ изненадващо поведоха с гол на Жуниор Станислас (15) след асистенция на Джошуа Кинг, но още преди почивката „червените дяволи“ направиха пълен обрат и поведоха с комфортен аванс.

Мейсън Грийнууд (29) изравни след пас на Бруно Фернандеш, а Маркъс Рашфорд (35-дузпа) се разписа за 2:1 от бялата точка, посочена от съдията за игра с ръка на Смит. В самия край на първата част Антони Марсиал (45+2) вкара след нова асистенция на Бруно Фернандеш за 3:1.

Скоро след почивката Джошуа Кинг (52-дузпа) бе точен за 3:2, а наказателният удар бе за игра с ръка на Ерик Байи и потвърждение на ситуацията от VAR. Юнайтед обаче бързо възстанови аванса си от два гола чрез втори на Мейсън Грийнууд (54) в тази среща след подаване на Неманя Матич. Бруно Фернандеш (59) пък заби пети гол във вратата на гостите, които до края на мача не намериха сили за трето попадение.

След третия си пореден шампионатен успех Манчестър Юнайтед излезе на четвърто място във временното класиране с 55 точки и една повече от Челси, който е с мач по-малко. Борнемут записа пета последователна загуба и е предпоследен с 27 точки, на една от спасителната 17-а позиция, на която е Уотфорд.