Наполи победи Сасуоло и продължава битката за евротурнирите

• хюсай-
  • алан

Неаполитанци спечелиха с 2:0, отмениха 3 гола на гостите

Наполи победи Сасуоло и продължава битката за евротурнирите - 1

Наполи победи Сасуоло с 2:0 и по този начин доближи местата даващи право на участие в евротурнирите. Попаденията бяха дело на Елсеид Хюсай и Алан. По този начин "светлосините" събраха 59 точки и заемат седмото място в класирането. Шестият Милан е с 60. До края на шампионата остават 2 кръга.

Наполи започна по-добре срещата и поведе още в 8-ата минута. Елсаид Хюсай се разписа след отлично центриране от ъглов удар на Пьотър Зиелински. В 37-ата минута Сасуоло успя да изравни чрез Филип Джуричич. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В началото на второто полувреме Сасуоло отново се разписа. Този път голмайстор бе Франческо Капуто. Попадението обаче отново бе отменено заради засада. В средата на полувремето гостите стигнаха за трети път до гол. Този път той бе дело на Доменико Берарди. За лош късмет обаче отново имаше засада и попадението бе отменено. В 94-ата минута пък Наполи стигна до втори гол. Алан се разписа след страхотна асистенция на Дрис Мертенс.