• "топчиите"-
  • арсен венгер
Арсенал спечели луд мач, в който паднаха 12 гола - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборите на Арсенал и Регинг сътвориха един от най-паметните мачове в историята на футбола, завършвайки при резултат 5:7 в мач от четвъртия кръг на Купата на Лигата.

Още от самото начало домакините от Рединг показаха, че са пределно мотивирани идо 37-ата минута вече водеха с разгромното 4:0.

Джейсън Робъртс откри резултата в 12-ата минута, малко по-късно Косиелни не успя да изчисти една топка и си заби автогол за 0:2. В 20-ата минута преднината на Рединг стана класическа след нелепа изява на вратаря Дамиен Мартинес, който обърна китките при силен удар на Лейджърууд. 18 минути по-късно Ноел Хънт направи резултата 4:0 след удар с глава.

И когато нещата изглеждаха непоправими, а Арсенал - пречупен, Тио Уолкът постави началото на обрат, който ще се помни завинаги. В даденото от съдията продължение на първата част Аршавин даде извеждащо подаване на Уолкът, който крилото на "артилеристите" превърна в гол за 4:1.

Второто полувреме започна ударно с натиск на Арсенал. Той даде резултат в 64-ата минута, когато появилият се като резерва Оливие Жиру засече с глава центриране на Уолкот от ъглов удар, реализирайки втори гол за гостите.

Последваха още няколко опасности пред вратата на Федеричи, който на два пъти трчбваше да прави ефектни спасчвание. И точно, отпадането на Арсенал изглеждаше сигурно, драмата в последните секунди на двубоя стана пълна.

Минута преди края Косиелни се реваншира за автогола през първата част и отново след корнер вкара за 3:4.

Тогава дойде и моментът на героя за тима на Арсен Венгер Тио Уолкът в 6-ата минута на добавеното време да се възползва от разбъркване в наказателното поле и да вкара мача в продължения с изравнителен гол за 4:4.

Тук обаче головото шоу тепърва започваше, защото нови 4 гола предстояха да паднат в добавените 30 минути.

В 112-ата минута Арсенал за първи път в срещата поведе в резултата с великолепно попадение на Маруан Шамак от около 20 метра - 4:5.

Погребняк обаче върна интригата на "Мадейски стейдиъм" само 3 минути по-късно (115') за 5:5.

В 120-ата минута Уолкът оформи своя хетрик за 6:5 в полза на гостите, завършвайки перфектна контраатака на Арсенал, а малко по-късно Маруан Шамак вкара и втория си гол в мача след като прехвърли вратря след грешка на защитник, оформяйки крайното 5:7.

В крайна сметка Арсенал ще играе на 1/4-финал в турнира "Capital One Cup", след като лондончани сътвориха един от най-запомнящите се обрати във футбола.