• вернер-
  • висша лига

"Сините" от Лондон спечелиха с 3:0

Челси не срещна затруднения срещу Бърнли - 1

Отборът на Челси записа класическа победа с 3:0 над Бърнли в двубой от 7-ия кръг на английската Висша лига. Серията от попадения за "сините" започна с първия гол на Хаким Зиеш в английското първенство и продължи с две попадения на Курт Зума и Тимо Вернер.

Домакините стартираха силно и още в 5-ата минута Ашли Барнс нахлу в наказателното поле на Челси, но излязъл очи в очи срещу Едуард Менди, изпрати топката високо над напречната греда.

Оттам насетне "сините" поеха инициативата в срещата до самия ѝ край и работа за новия страж на лондончани липсваше. В 26-ата минута Хаким Зиеш разпечата вратата на Ник Поуп, след като овладя страхотно подаване от Тами Ейбрахам и излязъл на чиста позиция не сбърка пред вратата, отбелязвайки първото си попадение във Висшата лига.

В края на първата част Тимо Вернер не успя да достигне дълго подаване от Рийс Джеймс и полувремето приключи при минимална преднина за "сините".

През втората част Барнс отново опита късмета си, но ударът му бе неточен и премина покрай лявата греда.

След около час игра Курт Зума удвои аванса на "сините", след като засече центрирането на Мейсън Маунт от ъглов удар и с глава прониза вратата на Поуп.

Малко по-късно Тимо Вернер също записа името си сред голмайсторите. Германският национал бе изведен от друг голмайстор в мача - Хаким Зиеш, и с брилянтно хладнокръвие изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Бърнли.

В 80-ата минута влезлият от пейката Оливие Жиру също изпрати кълбото в мрежата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.

Последните минути от двубоя преминаха под диктовката на "сините", но без нови попадения.