• псж-
  • мач-
  • отбор-
  • класиране

Монпелие отново се оказа черна котка за Пари Сен Жермен и след като през миналия сезон изпревари в борбата за титлата, сега, въпреки лошото си моментно състояние спря лидера и направи равенство 1:1 в дербито на 12-ия кръг на френското първенство.

Столичани събраха 23 точки, колкото има и Олимпик Марсилия, но остана на върха с по-добра голова разлика. ПСЖ игра без звездата си Златан Ибрахимович, който е наказан.

Двубоят започна лошо за тима на Карло Анчелоти, след като още в десетата минута Мамаду Сако, получи директен червен картон, след като фаулира откъсващия се в чиста позиция Гаертан Шарбоние. Това принуди италианския специалист да смени централния нападател Гийом Оаро с бразилския защитник Алекс.

Въпреки числения си пасив, парижани успяха да открият резултата в 37-ата минута, когато бразилецът Максуел вкара красив гол с прехвърлящ удар след подаване на Жереми Менес.  Монпелие натисна след почивката и стигна до изравняване в 59-ата минута. Крилото Реми Кабела се възползва от грешка на Блейс Матуидии прати топката в долния ъгъл на Салваторе Сиригу.

Надеждите на домакините да пълен обрат бяха попарени шест минути по-късно, когато Юнес Белханда получи втори жълт и червен картон и така двата отбора завършиха срещата с по 10 футболисти.