• дания-
  • лига на нациите

Вратарят на Белгия не успя да спре топката, която пресече голлинията

Тибо Куртоа повтори комична грешка на Николай Михайлов (ВИДЕО) - 1

Вратарят на Реал (Мадрид) Тибо Куртоа повтори българския национал Николай Михайлов и стана обект на коментари от страна на футболните фенове по цял свят.

Куртоа направи огромен гаф при победата на Белгия с 4:2 над Дания в мач от Група 2 на Лига „А“ на Лигата на нациите. В 86-ата минута Насер Шадли върна топката към вратаря, който позволява тя да мине под крака му и да пресече голлинията.

По този начин Дания намали на 2:3 изоставането си в резултата. Още в следващата минута Кевин де Бройне възстанови аванса на Белгия от два гола. С този успех „червените дяволи“ завършиха на първо място в групата и се класираха за полуфиналите на турнира.

„Не давайте на вратарите да играят с крака“, призова един от потребителите в „Туитър“ във връзка с действията на Тибо Куртоа.

Действията на белгийския страж напомниха за автогола, който Лусио Вагнер и Николай Михайлов си вкараха през есента на 2006 г. при домакинската загуба на Левски с 0:3 от Вердер.