• грийлиш-
  • боуен

"Чуковете" спечелиха срещу Астън Вила с 2:1 и се изкачиха на пето място

Уест Хям се доближи до лидерите в Англия - 1

Уест Хям победи у дома Астън Вила с 2:1 в последния мач от десетия кръг на английската Висша лига. "Чуковете" изковаха третия си пореден успех с попадения в началото на двете полувремена и се изкачиха на петото място.

Играчите на Дейвид Мойс започнаха много добре и поведоха още във 2-ата минута, когато италианският защитник Анджело Огбона се разписа след асистенция на Боуен. Гостите от Бирмингам успяха да изравнят в 25-ата минута чрез Джак Грийлиш, реализирал гола си след пас на Мати Кеш.

Секунди след почивката Джаред Боуен (46) отново даде аванс на „чуковете“ след подаване на алжиреца Мохамед Бенрахма.

Астън Вила имаше шанс отново да стигне до равенство, но в 74-ата минута Оли Уоткинс пропусна дузпа. В първата минута от добавеното време той все пак прати топката в мрежата, но след намесата на VAR попадението не бе зачетено заради засада.

След успеха си „чуковете“ събраха 17 точки и излязоха на петата позиция, изоставайки само на точка от четвъртия Лестър, на две от третия Челси и четири от лидерите Тотнъм и Ливърпул. Астън Вила заема десето място с 15 точки.