• вестегаард-
  • грос

"Светците" спечелиха срещу Брайтън с 2:1

Саутхемптън отново е на челните позиции във Висшата лига - 1

Брайтън загуби у дома от Саутхемптън с 1:2 в последния мач от 11-ия кръг на английската Висша лига.

Паскал Грос (26-дузпа) даде аванс на „чайките“, но гостите изравниха в края на първата част с гол на Яник Вестергаард (45).

След почивката „светците“ бяха по-активни и стигнаха до успеха с попадение на Дани Ингс (81-дузпа).

Така Саутхемптън събра 20 точки и излезе на петата позиция, имайки аванс от точка пред Манчестър Юнайтед и две пред Манчестър Сити. Брайтън е 16-и с 10 точки.