Лацио с изключително важна победа срещу Парма

Римските "орли" спечелиха с 2:0

Публикувана: 10 Януари, 2021 18:34
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 460

Лацио спечели с 2:0 гостуването си на Парма в мач от 17-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът беше важен за "орлите" с цел съхраняване на шансовете и им за участие в Евротурнирите, докато "дуковете" продължават битката си за оцеляване в елита.

През първото полувреме не се стигна до гол.

В 55-ата минута Мануел Лазари центрира великолепно и Луис Алберто откри за 0:1. 12 минути по-късно дойде ред на Фелипе Кайседо да се разпише. Той вкара лесно отблизо, след перфектен пас на Сергей Милинкович-Савич за 0:2.

Домакините имаха предимство след двете попадения, но защитата на Лацио се справяше с техните набези.

След този важен успех Лацио събра 28 точки и е на осмо място. Тимът все още е в битка за челните места предивид голямата гъстота на отборите пред римляните в класирането. Парма остана на предпоследното 19-о място само с 12 точки. Все пак 15-ия Фиорентина е само с 3 точки повече.