37-годишният Клаас-Ян Хунтелаар постави рекорд

Нападателят стана първият футболист, влязъл в 89-ата минута и отбелязал два гола

Публикувана: 15 Януари, 2021 16:32
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 966
Оценка 3.7 от 3 гласа.

37-годишният нападател на Аякс Клаас-Ян Хунтелаар попадна в историята на Ередивизи, след като стана първият футболист, влязъл в 89-ата минута и отбелязал два гола. Това се случи при победата на нидерландския гранд над Твенте с 3:1 като гост.

Новото попълнение на Аякс Себастиан Алер пък вкара първия си гол за тима след трансфера си от Уест Хям. Французинът записа асистенция в предишния мач с ПСВ Айндховен, а снощи срещу Твенте най-напред се разписа, а после и даде голов пас към Хунтелаар.

След мача Хунтелаар потвърди, че има вероятност да облече отново екипа на германския Шалке 04. Такива информации се появиха в медиите в последните дни, а опитният нападател даде да се разбере, че е готов да помогне на "кралскосините".