16 Декември, 2012 15:02 949 0

Славия отново надигра Ботев Пд, отива на 1/4-финал за Купата

  • славия-
  • купата-
  • пирин гоце делчев-
  • ботев-
  • станимир стоилов-
  • вили вуцов-
  • павле попара-
  • лазаров
Славия отново надигра Ботев Пд, отива на 1/4-финал за Купата - 1
Снимка: www.pfcslavia.com

Отборът на Ботев Пловдив допусна втора поредна загуба от Славия в 1/8-финален мач-реванш от турнира за Купата на България.

"Жълто-черните" отстъпиха с минималното 0:1 пред собствена публика и така с общ резултат 4:0 от двата мача отпадат от борбата за националната купа.

Домакините започнаха агресивно срещата и до 30 минута осъществиха преса срещу възпитаниците на Вили Вуцов, натиквайки ги в тяхната половина.

След като „канарчетата" изпуснаха серия от чудесни възможности в началото на мача, Славия откри резултата в 32-ата минута. Сръбският полузащитник Павле Попара отбеляза красив гол с глава скед центриране на Здравко Лазаров от корнер.

През второто полувреме темпото на игра спадна и ситуациите пред двете врати намаляха. Ботев се отчете с топовен изстрел на талантливия Тодор Неделев, а "белите" отговориха с пропуск на Владислав Златинов.

На стадиона в Пловдив пък плъзна слух, че част от феновете са бойкотирали мача в знак на протест към назначението на Станимир Стоилов.

В другата среща за Купата, играна днес новакът в "А" група Пирин Гоце Делчев завърши 1:1 с Нефтохимик и след победата с 1:0 в първия мач също се класира за 1/4-финалите на надпреварата.  
 

 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА