Димитър Кузманов отпадна от турнира в ЮАР след драма

• юар-
  • тенис-
  • четвъртфинали-
  • илкел

Националът на България за Купа "Дейвис" загуби на четвъртфинала от Джем Илкел (Турция) с 6:4, 3:6, 2:6

Димитър Кузманов отпадна от турнира в ЮАР след драма - 1

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Почефструм (Южна Африка) с награден фонд 52080 долара. Българинът загуби от поставения под номер 5 Джем Илкел (Турция) с 6:4, 3:6, 2:6.

Пловдивчанинът спечели първия сет с единствен пробив в деветия гейм, но във втората част 214-ият в света Илкел поведе с 3:0 и задържа аванса си, за да изравни резултата. В третия сет турчинът взе първите четири гейма, което се оказа решаващо за крайния резултат.

Кузманов все пак заработи 1460 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 278-ото място. Българинът достигна до четвъртфиналите и на двойки заедно с Роберто Кирос (Еквадор), но двамата загубиха вчера от канадците Петер Полански и Брейдън Шнур с 6:7(6), 6:3, 8-10).